Aikataulu
Alkaa: 29.10.2026 18:00
Loppuu: 29.10.2026 20:00
Osallistumistiedot
Ilmoittautuminen
alkaa:
05.10.2026 00:00
loppuu:
28.10.2026 21:00
Tervetuloa mukaan kokeilemaan yhdessä PKSTn kanssa vauhdikasta, hauskaa ja helposti lähestyttävää pickleballia sekä heittelemään dartsia ja pelaamaan biljardia verkostoituen afterihengessä! Tapahtuma järjestetään Espoossa House of Gamesissa torstaina 29.10. kello 18 alkaen.
Pickleball on mailapeli, jossa yhdistyvät monet tutut elementit tenniksestä, sulkapallosta ja pöytätenniksestä. Laji on helposti omaksuttava ja sopii hyvin niin ensikertalaisille kuin hieman enemmän mailapelejä harrastaneillekin.
Tapahtuman aluksi saamme ammattilaisen opastuksen lajin sääntöihin ja pelaamisen perustekniikoihin, jonka jälkeen vuorossa on itse pelaamisen harjoittelu nelinpelin merkeissä.
Tarjoamme osallistujille tapahtuman ajaksi käyttöön lainavälineet, joten et tarvitse pelaamista varten mukaasi kuin sisäliikuntaan sopivat kengät ja vaatteet.
Kenttien rajallisesta kapasiteetista johtuen tapahtuman osallistujat jaetaan kahteen eri pelaajaryhmään, joille molemmille on varattu tunnin pelivuoro. Odottavalla ryhmällä on mahdollisuus pelata biljardia ja heitellä dartsia samalla verkostoituen afterihengessä muiden osallistujien kanssa.
Tule mukaan, nappaa kaveri matkaan ja lähde rohkeasti kokeilemaan uutta lajia!
Lisätietoja House of Gamesista, saapumisesta ja yleisesti pickleballista: https://www.houseofgames.fi/pickleball/